A Dunaszekcsői Általános Iskola főépülete

A Dunaszekcsői Általános Iskola tanulóifjúsága irigylésre méltó környezetben töltheti iskolás éveit. Az épület és közvetlen környezete üde foltot képez a falu központjában. Az iskola a hozzá tartozó létesítményekkel (sportpálya, park) több mint 1,5 ha területen működik két épületben, és a hozzá csatlakoztatott tornateremben. A főépület az államosítás előtt grófi kastély volt.

Olyan iskola megteremtésére törekszünk, amelyben hatékony, aktív, személyiségközpontú pedagógiai munkánk jóvoltából a nálunk tanuló valamennyi gyermek számára biztosítjuk a sikeres iskolai pályafutás esélyét.

Az oktatás ideális, 16-20 fős osztályokban és 8-14 fős tanulócsoportokban folyik 8 évfolyamon. A vegyes nemzetiségű lakosság elvárásainak kielégítésére vállaltuk a német nemzetiségi nyelv oktatását.

2007. szeptemberétől társulásos formában működünk, a Sombereki Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú művészetoktatási intézmény tagiskolájaként.